Foscam  Polska Dystrybutor sklep online
Jak skonfigurować połączenie bezprzewodowe dla kamery Foscam za pomocą aplikacji Focsam przy użyciu

Ten artykuł poprowadzi Cię przez etapy łatwej konfiguracji kamery Foscam przy użyciu procesu znanego jako metoda kodu QR i Ezlink 2.0.

Jeśli identyfikator UID Twojej kamery nie kończy się na ZZZ , wykonaj poniższe kroki, aby skonfigurować dla niej połączenie bezprzewodowe za pomocą  Ezlink 2.0.

Jeśli identyfikator UID Twojej kamery kończy się na ZZZ, kliknij tutaj , aby zobaczyć kroki konfiguracji połączenia bezprzewodowego.

Przed przystąpieniem do konfiguracji kamery sprawdź, czy wykonano następujące kroki.

1) Pobierz aplikację Foscam ze sklepu Apple Store lub Google Play Store i zainstaluj ją na telefonie komórkowym.

2) Włącz zasilanie kamery i poczekaj, aż zakończy autotest.

3) Sprawdź, czy kamera ma ustawienia fabryczne

Jeśli masz wątpliwości, wykonaj twardy reset urządzenia. Aby wykonać twardy reset urządzenia, naciśnij i przytrzymaj przycisk resetowania przez 12-15 sekund. Kamera poinformuje, że resetowanie się powiodło,

i wyłącz zasilanie i wykonaj test ruchu, jeśli jest to kamera z napędem obrotowym i uchylnym. Aby uzyskać instrukcje dotyczące twardego resetowania kamer Foscam, kliknij tutaj.

4) Podłącz telefon komórkowy do sieci bezprzewodowej, z którą ma się połączyć kamera, i sprawdź, czy telefon komórkowy jest podłączony do pasma bezprzewodowego 2,4 GHz sieci bezprzewodowej. Jeśli aparat obsługuje dwupasmową łączność bezprzewodową, telefon komórkowy może łączyć się z siecią bezprzewodową 2,4 GHz lub 5,0 GHz.

5) Sprawdź, czy telefon komórkowy i kamera znajdują się w promieniu 3 metrów (10 stóp) od routera bezprzewodowego.

6) NIE wyłączaj aparatu podczas procesu konfiguracji, chyba że ma to na celu przybliżenie ekranu telefonu komórkowego do obiektywu aparatu.

Wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować kamerę do połączenia z siecią bezprzewodową:

Krok 1: Włącz kamerę i poczekaj, aż ukończy wstępne testy uruchamiania i przejdzie w tryb gotowości, aż kamera ogłosi „Hello Foscan” i „Gotowy do konfiguracji bezprzewodowej”.

Krok 2: Uruchom aplikację Foscam na telefonie komórkowym, zaloguj się na konto i naciśnij przycisk +, aby dodać kamerę.

Krok 3: Zeskanuj kod QR aparatu za pomocą aparatu w telefonie komórkowym. (Naklejka z kodem znajduje się na spodzie lub z boku aparatu, w zależności od modelu.)

Krok 4: W aplikacji Foscam wybierz połączenie Wi-Fi.

Uwaga: niektóre kamery zasygnalizują komunikatem głosowym „Gotowość do konfiguracji WIFI”.

Krok 5: W aplikacji Foscam wprowadź hasło Wi-Fi routera i kliknij „Potwierdź”, aby wygenerować kod QR.

Uwaga: przed kontynuowaniem sprawdź, czy wprowadzono prawidłowe hasło Wi-Fi

Krok 6: Gotowość aplikacji Foscam do wygenerowania kodu QR. Po zakończeniu procesu aplikacja poinformuje, że kod został wygenerowany i zostanie wyświetlony na ekranie telefonu komórkowego. Ustaw ekran telefonu komórkowego w stronę obiektywu aparatu, aby aparat mógł zebrać informacje i skonfigurować się do logowania do sieci bezprzewodowej.

Uwaga: Odległość między telefonem komórkowym a obiektywem aparatu nie powinna przekraczać 15 centymetrów. Kamera wykorzystuje dwie metody komunikacji w celu samodzielnej konfiguracji. Jeden z nich przesyła i odbiera pakiety transmisji bezprzewodowej, a drugi skanuje informacje identyfikujące kod QR, który zawiera hasło logowania do sieci bezprzewodowej.

Krok 7: Po zakończeniu procesu konfiguracji kamera poinformuje o tym „Połączenie bezprzewodowe powiodło się” i kamera zostanie dodana do aplikacji Foscam.

Krok 8:  Po dodaniu kamery do sieci kliknij przycisk odtwarzania, aby wyświetlić obraz wideo z kamery.

Aplikacja poprosi Cię o utworzenie nowej nazwy użytkownika i hasła do kamery, jeśli urządzenie nie zostało jeszcze skonfigurowane lub zostało zresetowane do ustawień fabrycznych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl